Którą platformę dla bloga wybrać w 2019? WordPress!

Kto nie chciałby zarabiać na swojej pasji lub zainteresowaniach, głównie pracując z domu. Najprawdopodobniej dla wielu z Was odpowiedź jest oczywista. To jeden z wielu powodów, dlaczego „blogosfera” cieszy się tak dużą popularnością. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i pomóc wybrać odpowiednią platformę. 

Co to jest?

System zarządzania treścią (CMS), czyli oprogramowanie pozwalające na łatwe utworzenie i zarządzanie stron WWW. Napisany w języku PHP – język programowania, powstał w maju 2003 roku. Świat oszalał na jego punkcie.  

Przedłużenie domeny to proces cykliczny. Aby nie stracić swojej domeny internetowej należy pamiętać, że jednorazowe przedłużenie – odnowienie domeny obejmuje okres 1 rok. Nie ma znaczenia czy jest to domena .pl czy zagraniczna.

Mocne strony WordPressa

Ogromna uniwersalność to największa spośród wielu zalet WordPress. Mimo, że zaprojektowany głównie na potrzeby bloga, jest często używany do stworzenia strony internetowej, forum dyskusyjnego czy nawet sklepu internetowego. 

WordPress bardzo wcześnie docenił personalizację i dzięki temu można zmienić funkcjonalność w niemalże nieograniczonych możliwościach. W sieci dostępnych jest wiele darmowych dodatków, wtyczek czy szablonów. Dzięki temu jesteś wstanie uzyskać estetyczny i profesjonalny wygląd. 

Fakt, który może zaskoczyć – blogi postawione na WordPress są lepiej pozycjonowane w wyszukiwarkach. Co przekłada się na większą dostępność blogów postawionych na WordPress.

Wartościowe źródła wiedzy, ogromna popularność platformy przełożyła się na zakres wiedzy, praktycznie każdy problem pozwoli Ci rozwiązać jedno z wielu forów dyskusyjnych. Co więcej ilość stron, które działają na WordPress przekłada się na ilość blogów, które w kompleksowy sposób poruszają te zagadnienie. 

Słabe strony WordPressa

Największym minusem WordPress jest brak hostingu i serwera, ale firmy takie jak gnum.pl w kompleksowym sposób zabezpieczają Twój blog. Zdarza się również, że wtyczki potrafią położyć całą stronę – nie jest to nagminne. 

WordPress to nie tylko proste narzędzie do bloga, to pełnowartościowe narzędzie za pośrednictwem, którego prowadzimy komunikacje ze społecznością skupioną wokół witryny. Niedoświadczona osoba, może mieć problemy z wykorzystaniem pełni możliwości. 

Oczywiście istnieje wiele alternatyw dla WordPress. Największym konkurentem jest produkt Google – Blogger, dla starszych użytkowników znany pod nazwą Blogspot.com.

Którą platformę dla bloga wybrać w 2019? WordPress!
Autor publikacji:
Miłosz Gądziak
administrator Wielki fan motoryzacji i wyścigów formuły 1. Prywatnie kolekcjoner znaczków pocztowych.