Co to jest subdomena?

Subdomena to poddomena nazwy głównej domeny internetowej. Może być używana do identyfikowania różnych podsekcji witryny lub do tworzenia oddzielnych witryn internetowych związanych z główną domeną. Na przykład, jeśli główna domena to “gnum.pl”, subdomeną może być “blog.gnum.pl” lub “pomoc.gnum.pl”. Można utworzyć dowolną liczbę subdomen, aby odpowiadać różnym sekcjom lub celom witryny.

Co daje mi subdomena?

Subdomena może być przydatna w wielu sytuacjach. Oto kilka korzyści, które może przynieść subdomena:

  1. Organizacja witryny: Subdomena może pomóc w organizowaniu różnych sekcji lub podstron witryny, co ułatwia nawigację dla użytkowników.
  2. Oddzielenie treści: Subdomena może być używana do oddzielenia różnych rodzajów treści lub do tworzenia odrębnych witryn internetowych związanych z główną domeną.
  3. Zwiększenie widoczności w wyszukiwarkach: Subdomena może pomóc w zwiększeniu widoczności witryny w wyszukiwarkach, ponieważ jej nazwa jest unikalna i może być wyszukiwana jako osobna strona.
  4. Elastyczność: Subdomena pozwala na łatwą zmianę lub dodanie nowych sekcji witryny bez konieczności tworzenia nowych domen.
  5. Możliwość personalizacji adresu URL: Subdomena pozwala na personalizację adresu URL witryny, co może być przydatne, jeśli chcesz, aby adres był łatwiejszy do zapamiętania lub bardziej związany z treścią witryny.

Subdomena a pozycjonowanie?

Subdomena może mieć wpływ na SEO twojej witryny. Może być również pozycjonowana jako osobna domena, ale efekt zależą od wielu czynników.

Jeśli subdomena zawiera unikalną i wartościową treść, która jest dobrze dostosowana do wyszukiwarek, może przyczynić się do zwiększenia widoczności witryny w wyszukiwarkach. Warto jednak pamiętać, że wyszukiwarki traktują subdomeny jako odrębne witryny i nie przenoszą na nie “autorytetu” głównej domeny.

Jeśli chcesz skorzystać z subdomeny do celów SEO, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Zadbaj o unikalną i wartościową treść: Aby osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach, treść na subdomenie powinna być unikalna i wartościowa dla użytkowników.
  2. Dostosuj treść do wyszukiwarek: Pamiętaj o optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek, takich jak odpowiednie użycie słów kluczowych i odpowiednie zagnieżdżenie treści.
  3. Zadbaj o linkowanie wewnętrzne: Linkowanie wewnętrzne między stronami na subdomenie i główną domeną może pomóc w pozycjonowaniu obu tych witryn w wyszukiwarkach.
  4. Zadbaj o linki zewnętrzne: Linki zewnętrzne z innych witryn do subdomeny mogą pomóc w pozycjonowaniu jej w wyszukiwarkach.

Jak stworzyć subdomenę?

Aby utworzyć subdomenę, potrzebujesz następujących rzeczy:

Domeny głównej: Aby utworzyć subdomenę, musisz mieć już zarejestrowaną domenę główną. Domena główna to nazwa, pod którą zarejestrowana jest twoja witryna, np. “gnum.pl”. Jeśli chcesz zarejestrować domenę w najlepszej cenie w Polsce to sprawdź cennik domen na Gnum.pl i skorzystaj z oferty na tanie domeny.

Panelu kontrolnego hostingu: Aby utworzyć subdomenę, musisz mieć dostęp do panelu kontrolnego hostingu, w którym możesz edytować ustawienia domeny. Panel kontrolny hostingu jest dostarczany przez firmę hostingową, która obsługuje twoją witrynę.

Nazwy subdomeny: Musisz wybrać nazwę dla subdomeny, np. “blog” lub “pomoc”. Nazwa subdomeny musi być unikalna. Oznacza to, że każda stworzona przez Ciebie subdomena w obrębie jednej domeny musi mieć unikalną nazwę.

https://gnum.pl/transfer-domeny/

Co to jest subdomena?
Autor publikacji:
Miłosz Gądziak
administrator wewetwerter