Którą platformę dla bloga wybrać w 2019? – alternatywy

Kto nie chciałby zarabiać na swojej pasji lub zainteresowaniach, głównie pracując zdalnie. Najprawdopodobniej dla wielu z Was odpowiedź jest oczywista. To jeden z wielu powodów, dlaczego „blogosfera” cieszy się tak dużą popularnością. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i pomóc wybrać odpowiednią platformę. 

Poznaliście mocne i słabe strony WordPress oraz Blogger – czyli dwóch najbardziej znanych platform blogowych. Już za chwilę poznacie, jakie są jeszcze alternatywy.

Medium

Nie sposób pominąć analogii do Twittera – twórcą obydwu platform jest Evan Williams. Medium podobnie jak Twitter nie cieszy się dużą popularnością w Polsce. 

Mechanika Medium polega na tym, że użytkownicy piszą spostrzeżenia i opinie, którymi chcą podzielić się ze społecznością. Treści są umieszczane na stronie głównej, a każdy użytkownik ma własne konto. 

Główne zalety to prostota i intuicyjność. Medium to ciekawa platforma, w której możemy poprawić swój warsztat pisarski. 

Joomla

Platforma blogowa dająca największe możliwości, większe niż WordPress. Mimo dużego wsparcia technicznego, liczba blisko 8 tyś. rozszerzeń, może przestraszyć nie jednego użytkownika. 

Kupując domenę internetową w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę rejestracji domeny, ale głównie na cenę jej odnowienia. Początkujący “webmasterzy” często nabierają się na darmową rejestracje i kilkukrotnie przepłacają przy odnowieniu domeny! Aby nie przepłacać warto sprawdzić cennik domen w Gnum.pl i porównać z cenami u pozostałych rejestratorów.

Joomla to płatna (pierwszy miesiąc darmowy), skomplikowana i rozbudowana platforma. Jeśli stawiasz pierwsze kroki, lepiej postaw na prostsze rozwiązania. Natomiast jeśli czujesz się pewnie i posiadasz już wystarczające umiejętności, blogosfera Joomla może przynieść Ci dużo korzyści. 

WIX.com

Platforma powstała w 2006 roku, a już 10 lat później zgromadziła 90 milionów użytkowników. Pozwala tworzyć strony internetowe, w tym blogi. Darmowe narzędzie online website builder daje możliwość korzystania z podstawowej wersji. 

Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości blogowe WIX.com, potrzebna jest darmowa wtyczka wix blog app

Platforma ma wiele zalet, w tym: duża ilość szablonów, intuicyjny edytor, prosta instalacja strony czy darmowy hosting.

WIX.com to przede wszystkim platforma, w której stworzysz swoją stronę internetową. Możliwość stworzenia bloga jest tylko dodatkiem, dlatego nie daje aż tak dużych możliwości jak konkurencja. 

Platforma WIX.com jest dobrym rozwiązaniem, jeśli na początku swojej działalności nie chcesz wydawać fortuny na prowadzenie strony internetowej. 

Którą platformę dla bloga wybrać w 2019? – alternatywy
Autor publikacji:
Miłosz Gądziak
administrator Wielki fan motoryzacji i wyścigów formuły 1. Prywatnie kolekcjoner znaczków pocztowych.