Którą platformę dla bloga wybrać w 2019? – Blogger!

Kto nie chciałby zarabiać na swojej pasji lub zainteresowaniach, głównie pracując z domu. Najprawdopodobniej dla wielu z Was odpowiedź jest oczywista. To jeden z wielu powodów, dlaczego „blogosfera” cieszy się tak dużą popularnością. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i pomóc wybrać odpowiednią platformę. 

We wcześniejszym artykule dowiedziałeś się o mocnych i słabych stronach WordPress. Tym razem w pełni skupimy się Blogger.

Bardzo wielu operatorów domen internetowych reklamuje się jako serwisy oferujące najtańsze odnowienie domeny .pl w całej sieci. Z wszelkich dostępnych rankingów najtańszych rejestratorów wynika jasno, że najtańsze odnowienie domeny .pl od wielu lat oferuje serwis Gnum.pl

Co to jest Blogger?

Blogger powstał w 1999, idealnie opisują go trzy słowa „darmowy serwis blogowy”. Od 2003 roku jest własnością Google, które zsynchronizowało go z ich wcześniejszym produktem Blogspot

Domena blogspot.com przekierowuje ruch na adres blogger.com. 

Mocne strony Bloggera

Usługa Blogger jest w pełni darmowa, wpleciona w ekosystem Google, dla którego stanowi wartość dodaną. Prowadzi to do tego, że blog jest w pełni połączony z Twoim kontem Google. Dzięki temu nie musisz ponosić dodatkowych kosztów z tytułu hostingu i własnej domeny – otrzymujesz domenę bezpośrednio na Bloggerze.

Jeśli wahasz się, czy warto pójść w kierunku „blogosfery” lub ma być to dla ciebie bardziej zabawa niż biznes. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na Blogger – który jest banalnie prostym narzędziem. Może to być miarodajny test, zanim wypłyniesz na otwarty ocean blogosfery. 

Słabe Strony Bloggera

Pamiętaj jednak, życie nie jest usłane różami. Prostota w obsłudze przekłada się na możliwości Bloggera, które są mocno ograniczone. Mała dostępność szablonów i wtyczek powoduje, że wygląd nie jest najmocniejszym punktem bloga.

Jeśli w planach mamy założyć sklep internetowy to niestety Blogger nie daje takiej możliwości. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną platformę przemyśl, w którym kierunki chciałbyś się rozwijać.

We wcześniejszym artykule z serii „Która platforma dla bloga 2019?” skupiliśmy się na WordPress. W obecnym wpisie poruszyliśmy kwestie Blogger. Obydwie platformy to świetne rozwiązanie, ale co jeśli nie czujecie się w ich obsłudze zbyt dobrze. W trzecim artykule z serii dowiecie się o alternatywach…

Którą platformę dla bloga wybrać w 2019? – Blogger!
Autor publikacji:
Miłosz Gądziak
administrator Wielki fan motoryzacji i wyścigów formuły 1. Prywatnie kolekcjoner znaczków pocztowych.