Certyfikat SSL – do czego może Ci się przydać? [część 3]

Certyfikat SSL utożsamiany jest z bezpieczeństwem w sieci. Celem, dla którego powstał SSL jest ochrona witryn internetowych. Technologia SSL odpowiada za szyfrowanie przesyłanych treści, dzięki czemu transmitowane informacje są zabezpieczone przed osobami trzecimi. Dzięki szyfrowaniu SSL przechwycona informacja staje się bezużyteczna.

W ostatnim już artykule z tej serii, pogłębimy temat korzyści wynikających z zakupu Certyfikatu SSL.

4. Wiarygodność i integralność danych

Certyfikat zabezpieczający SSL gwarantuje wiarygodność i integralność wszystkich danych. Dzięki niemu użytkownik ma pewność, że wszystkie informacje przesłane za pośrednictwem strony są bezpieczne.

SSL zabezpiecza przed ingerencją osób trzecich. Nawet jeśli zainteresowany przejmie informacje w trakcie przesyłania między witryną a serwerem, to stają się one bezużyteczne. Technologia SSL szyfruje informacje i nie daje możliwości ich edycji. 

5. Światowy standard bezpieczeństwa przy małym wkładzie

Certyfikat SSL to przyszłość. SSL to najwyższy standard bezpieczeństwa Twojej firmy z zakresu przesyłania danych za pośrednictwem Internetu. Technologia używana przy zabezpieczaniu informacji gwarantuje bezpieczeństwo.

Na pierwszy rzut oka koszty wydają się duże – około 1500 złotych na rok, przy klasie OV[AŻ1] . Przy najniższym poziomie zabezpieczenia – klasa Domain Validation, tutaj roczne koszty oscylują nawet w granicach 100 zł.

Domena .biz jest to domena internetowa przeznaczona dla stron o charakterze biznesowym. Ogłoszona została 16 listopada 2000r. a jej pełna funkcjonalność ruszyła od czerwca 2001r. Głównym powodem wprowadzenia domeny .biz było wyczerpanie zasobów domen .com.

Warto mimo wszystko zainwestować, ponieważ korzyści, jakie daje certyfikat SSL warte są każdej wydanej złotówki. Bezpieczeństwo naszej witryny to kwestia, na której nie powinniśmy oszczędzać.

6. Ochrona przed phishingiem

Phishing to jedna z metod oszustwa internetowego. Polega na „podszywaniu” się pod witrynę internetową w celu wyłudzenia wrażliwych danych osobowych, takich jak choćby login i hasło używane do zalogowania się na stronę naszego banku.

Niebędąca niczego świadoma ofiara, nie dostrzega różnicy między właściwą witryną, a fałszywą – która to odczytuje nasz login i hasło. Certyfikat SSL uniemożliwia tego typu proceder.

Certyfikat SSL – do czego może Ci się przydać? [część 3]
Autor publikacji:
Miłosz Gądziak
administrator Wielki fan motoryzacji i wyścigów formuły 1. Prywatnie kolekcjoner znaczków pocztowych.