NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE? NAPISZ DO NAS - POSTARAMY SIĘ ODPOWIEDZIEĆ JAK NAJSZYBCIEJ!

Jak zbudowana jest domena internetowa?

Struktura domeny internetowej oparta jest na pewnym schemacie, który jest niezmienny dla wszystkich domen i prezentuje się następująco:

subodmena . domena główna . końcówka

Subdomena to adres internetowy, który możemy utworzyć, gdy posiadamy domenę główną. Subdomena znajduję się po lewej stronie domeny głównej i oddzielona jest od niej kropką. Subdomena działa jako odrębny adres internetowy i tak samo jak na domenie głównej możemy na niej umieścić dowolne usługi internetowe.

Domena główna to niepowtarzalny adres internetowy, dla każdej końcówki. Znajduję się po lewej stronie końcówki i oddzielony jest od niej kropką. Na domenie głównej możemy umieścić dowolne usługi internetowe. Domena główna jest niezależna od subdomeny.

Końcówka znajduję się zawsze po prawej stronie domeny głównej i jest od niej oddzielona kropką. W zależności od charakteru prowadzonej usługi internetowej do wyboru mamy wiele różnych końcówek. Każdą dostępną końcówkę możemy wykorzystać każdorazowo dla unikalnej nazwy domeny głównej.

Tworząc swoją unikatową nazwę domeny możesz skorzystać z ponad 1000 różnych końcówek. Oznacza to, że dla jednej nazwy możesz stworzyć ponad 1000 domen z różnymi końcówkami. Zapoznaj się z wpisem “Jakie są rodzaje domen internetowych?” i wybierz odpowiednią końcówkę dla swojej domeny.

Zobacz również:

Jak zbudowana jest domena internetowa?
Autor publikacji:
Miłosz Gądziak
administrator wewetwerter