NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE? NAPISZ DO NAS - POSTARAMY SIĘ ODPOWIEDZIEĆ JAK NAJSZYBCIEJ!

Domena – kilka słów wyjaśnienia

Współcześnie nie sposób wyobrazić sobie firmy działającej bez strony internetowej, która staje się naszą wizytówką w Internecie. Właśnie w tym miejscu pojawia się termin domena internatowa. Czy jest ona niezbędna przy tworzeniu strony internetowej? Zdecydowanie tak. Czysto teoretycznie można stworzyć stronę internetową bez domeny, ale jeśli ciężko Wam zapamiętać ciąg kilkunastu cyfr (adres IP), to praktycznie niemożliwe stałoby się dotarcie do niej. Jeśli pojawiają się problemy w rozpoznaniu różnic miedzy stroną internetową, domeną internetową, a usługami hostingowymi – konieczne jest dokładniejsze zapoznanie się z tą tematyką.

Domena – kilka słów wyjaśnienia

Domena to nic innego jak unikatowy adres w sieci zwanej Internetem. To właśnie pod nią podpinamy liczne usługi internetowe takie jak: strona internetowa, poczta czy serwery FTP. Unikatowość domeny polega na tym, że jest jedyna w swoim rodzaju, każda ma swój konkretny serwer oraz adres IP.

Posługując się analogią, wprowadzenie nazwy domeny odpowiada wysłaniu paczki swojemu klientowi na konkretny adres. Po wprowadzeniu nazwy, komputera szuka prawidłowego adresu, po czym łączy nas z nim. Zatem dzięki nazwie domeny nie musimy błądzić po okolicy, jak większość kurierów, a wszystko trwa w mgnieniu oka.

Zobacz również:

Domena – kilka słów wyjaśnienia
Autor publikacji:
Miłosz Gądziak
administrator Wielki fan motoryzacji i wyścigów formuły 1. Prywatnie kolekcjoner znaczków pocztowych.