Domeny Polskie pl

Dlaczego domeny polskie są najpopularniejsze na rodzimym rynku? Wybierz rozwiązanie, któremu zaufali inni!

Czym jest domena polska pl?

Dobrze znane domeny polskie wykorzystujące rozszerzenie .pl oraz różne jego warianty to podstawa dla każdej osoby, która chciałaby rozwinąć swoją internetową działalność na terenie naszego kraju. Są to domeny bardzo przystępne, tanie, a także objęte stosunkowo małą ilością regulacji, dlatego cieszą się sporym zainteresowaniem. Rzecz jasna, domeny polskie nadal muszą stosować się do ograniczeń pokroju dostępnej ilości znaków, ich rodzaju czy rozmieszczenia, lecz panuje tu w znacznej mierze dowolność, z której warto skorzystać.

Warto podkreślić, że adres .pl w Polsce jest domeną najwyższego poziomu oraz zatwierdzoną domeną krajową. Widząc łatwo rozpoznawalne literki .pl, internauta od razu będzie wiedział, na jakiego typu stronie się znajduje. Domeny polskie dzielą się także na warianty funkcjonalne oraz regionalne, które pozwalają na wyraźniejsze zarysowanie ich przeznaczenia.

Domeny polskie od wielu lat osiągają największą popularność w naszym kraju. To świetny adres internetowy dla firmy działającej na rodzimym rynku. Prosta obsługa, prestiż marki i sposób na dotarcie do klienta - to główne zalety tego rozwiązania.
 • 1. Zaufanie

  Celujesz wyłącznie w rodzimy rynek i zależy Ci na klientach z kraju? Domena polska ułatwi Ci budowanie relacji z klientem! Pozyskaj polskiego klienta dzięki inwestycji w domenę krajową. Jest to bardzo proste - wystarczy, że zarezerwujesz interesującą Cię wolną domenę i opłacisz abonament!

 • 2. Popularność

  Zdecydowana większość domen, które są rejestrowane w naszym kraju, to domeny polskie (z końcówką .pl). Od wielu lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem - wśród przedsiębiorców i wśród osób prywatnych. Wybierz sprawdzone rozwiązanie, któremu zaufało już tak wielu internautów z całej Polski.

 • 3. Prestiż

  Domena krajowa to nie tylko zaufanie, lecz również prestiż dla Twojego przedsiębiorstwa. Dołącz do liderów w swojej branży! Adres internetowy zakończony na pl to renoma sama w sobie, o czym najlepiej świadczy kurczący się zasób wolnych domen. Spiesz się, zanim ktoś zarezerwuje Twój wymarzony adres!

 • 4. Widoczność

  Domena krajowa pl to domena, która najczęściej jest spotykana w czołówce stron w rankingu Google Polska. Dzięki niej masz większe szanse na zdobycie satysfakcjonujących pozycji w wynikach wyszukiwania, niż gdy zdecydujesz się np. na adres globalny czy przypisany do innego kraju.

 • 5. Bezpieczeństwo

  To, co znamy, kojarzy się nam z bezpieczeństwem. Nie dziwi więc fakt, że w przypadku domeny pl bezpieczeństwo jest jednym z pierwszych skojarzeń! Inwestując w polską domenę, budujesz pozytywne skojarzenie ze swoim biznesem w oczach osób, które cenią sobie rodzimy kapitał inwestycyjny.

 • 6. Rozpoznawalność

  Zależy Ci na kliencie z Polski? Zdecyduj się na domenę, która jest najbardziej rozpoznawalna wśród rodzimych internautów! Domena pl to jednoznaczne skojarzenie z tym, co polskie - a jak wiadomo, to co nasze - jest najlepsze. Jeżeli prowadzisz biznes na terenie, będzie to najlepszy wybór.

CENNIK DOMEN POLSKICH .PL

NAJTAŃSZE ODNOWIENIE DOMENY PL W CAŁEJ SIECI

 • DOMENY REGIONALNE
  PLN 2.87

  /rok

  Odnowienie 13 zł Transfer 0 zł Cesja 0 zł
  Zarejestruj
 • DOMENY PL
  PLN 9.89

  /rok

  Odnowienie 39.57 zł Transfer 0 zł Cesja 0 zł
  Zarejestruj
 • DOMENY FUNKCJONALNE
  PLN 7.95

  /rok

  Odnowienie 33 zł Transfer 0 zł Cesja 0 zł
  Zarejestruj

Co to jest domena pl?

Co oprócz serwera i strony internetowej jest potrzebne do tego, aby rozkręcić biznes w sieci? Domena! Bez adresu internetowego żaden klient nie będzie mógł trafić na Twoją stronę internetową. Do wyboru masz różne rodzaje domen. Jeżeli prowadzisz biznes w kraju i swoją ofertę kierujesz do polskiego odbiorcy, to najlepszym rozwiązaniem może okazać się domena krajowa.

Domena krajowa, w przypadku Polski, to domena .pl. Jest to domena najwyższego poziomu. Każdy kraj ma swoją własną domenę (dla Niemiec jest to np. .de, a dla Francji .fr). Jest ona przypisana na stałe. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o rejestrację domeny krajowej .pl – takiej rejestracji może dokonać każdy – zarówno przedsiębiorca, jak i osoba fizyczna.

Za zarządzanie i utrzymywanie domeny krajowej .pl odpowiedzialny jest NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy). Jednak nie obsługuje on abonentów w sposób bezpośredni. Korzysta w tym celu z rozbudowanej sieci pośredników. Firm, które oferują klientom rejestrację domeny polskiej, jest bardzo dużo. Dzięki tak dużej różnorodności klient docelowy może cieszyć się atrakcyjnymi cenami.

Zastanawiasz się, czy rejestracja domeny krajowej to dobre rozwiązanie? Jeżeli prowadzisz biznes w Polsce i zależy Ci na polskim kliencie, to inwestycja w najbardziej rozpoznawalną domenę w kraju będzie najlepszym wyjściem. Dzięki niej podkreślisz to, na jakim obszarze działasz – skojarzenia z Polską będą pojawiać się u odbiorców automatycznie.

Dla kogo jest domena pl?

Różne rodzaje domen mogą się sprawdzić w przypadku działalności nastawionych na innego odbiorcę. W przypadku, gdy Twoja oferta skierowana jest tylko i wyłącznie do klienta krajowego, a w dodatku swoją działalność gospodarczą prowadzisz na terenie Polski, to spośród wszystkich dostępnych domen zapewne wybierzesz domenę krajową .pl. W naszej rzeczywistości internetowej to właśnie ona cieszy się największą popularnością, zarówno wśród przedsiębiorców, jak i wśród osób prywatnych.

Kto powinien zainteresować się polską domeną z końcówką .pl?

Oferta ta jest skierowana do szerokiego grona odbiorców. Zdecyduj się na domenę krajową jeżeli:
– prowadzisz biznes na terenie Polski – nie ma znaczenia w tym przypadku wielkość firmy czy rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej – domena krajowa .pl będzie doskonałym pomysłem w każdym przypadku,
– ze swoją ofertą pragniesz dotrzeć do polskiego klienta – musisz liczyć się z tym, że administrując stroną internetową, której adres będzie posiadał końcówkę .pl łatwiej będzie Ci trafić z ofertą do klienta krajowego niż na rynki międzynarodowe,
– chcesz założyć bloga lub stronę informacyjną – co niezwykle istotne, oferta rejestracji domeny krajowej .pl jest skierowana nie tylko w stronę klienta biznesowego, lecz wychodzi także naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom osób prywatnych,
– będziesz zarządzać stroną organizacji czy stowarzyszenia.
To zaledwie niewielki wycinek spośród szerokiego katalogu odbiorców, do których skierowana jest oferta. Wybierz prostą nazwę domeny, która z łatwością zapadnie w pamięć!

Dlaczego warto posiadać domenę .pl?

Powodów, dla których warto posiadać domenę krajową z końcówką .pl, jest wiele. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą planującym dotrzeć do szerszego grona klientów za pośrednictwem firmowej strony internetowej, czy też osobą prywatną pragnącą dzielić się ze światem swoimi przemyśleniami na blogu, to masz do wyboru różne rodzaje domen. Łatwo zauważyć, że w naszym kraju największym zainteresowaniem cieszą się domeny z końcówką .pl i to właśnie one są towarem najbardziej chodliwym.

Spiesz się, zanim wyprzedzą Cię inni

W przypadku domeny krajowej z końcówką .pl trzeba się spieszyć. Jest to najpopularniejsza domena w naszym kraju, a co za tym idzie, sporo adresów jest już zajętych. Niewykluczone, że chcąc zarejestrować nazwę domeny z końcówką .pl będziesz się musiał nieźle nagimnastykować przy wymyślaniu tejże nazwy, gdyż najbardziej oczywiste adresy (i to niezależnie od branży) są już zajęte. Jeżeli bardzo zależy Ci na konkretnej nazwie, a nie jest ona dostępna, to masz dwa wyjścia. Pierwsze z nich, to skorzystanie z domeny niższego rzędu. Drugie rozwiązanie, to regularne sprawdzanie dostępności domen – możliwe, że wkrótce okres jej dzierżawy wygaśnie i pojawi się ona w puli domen wolnych.

Zyskaj rozpoznawalność na krajowym rynku

Domena krajowa to gwarancja rozpoznawalności, a co za tym idzie, także i większe zaufanie, które możesz zbudować zarówno wśród obecnych, jak i wśród nowych klientów Twojej firmy. Jeżeli Twój biznes zarejestrowany został na terenie Polski, to automatycznie nasuwa się na myśl, że strona internetowa Twojej firmy również powinna mieć adres zakończony na .pl.

Dlaczego warto posiadać domenę .pl?

Chcesz wyświetlać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google Polska? Jeżeli TOP 10 jest Twoim celem, to musisz nie tylko zadbać o to, aby zoptymalizować witrynę www pod kątem robotów wyszukiwarki, lecz także powinieneś wybrać optymalny adres. Nie trudno się domyślić, że w polskiej wyszukiwarce mogą bardziej być premiowane strony, których adres kończy się na .pl niż te serwisy, które korzystają z domen narodowych innych krajów.
Obraz sekcyjny lewy – Gnum.pl

Chociaż domenę wyszukujesz, a następnie rejestrujesz ją w serwisie konkretnego operatora, to podmiot, który jest odpowiedzialny za podstawową obsługę domen polskich, jest zupełnie inny. Rejestr domeny krajowej prowadzony jest przez NASK. Skrót ten brzmi nieco tajemniczo – w pełnym brzmieniu jest to Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy. Warto zauważyć, że nie tylko domeny polskie są obsługiwane przez NASK. Pod kuratelą tego instytutu znajdują się także inne domeny. Można wśród nich wskazać między innymi na domeny funkcjonalne, a także na liczne domeny regionalne.

Czy domeny są rejestrowane w NASK bezpośrednio przez użytkowników?

NASK, pomimo tego, że odpowiada za rejestr domen polskich, to nie przeprowadza rejestracji bezpośrednio. W 2002 roku został utworzony program partnerski, który w swym założeniu miał zrzeszać wszelkie podmioty zainteresowane obsługą rejestracji domen. Jak zatem wygląda procedura rejestracji domeny krajowej? Użytkownik, który jest zainteresowany rejestracją konkretnej domeny kończącej się na .pl, musi skorzystać z pomocy pośrednika, tj. operatora domen. To za jego pośrednictwem rezerwuje i opłaca domenę. Dzięki temu, że NASK stworzył wokół siebie rozbudowaną sieć operatorów domen, nie musi tą działalnością zajmować się samodzielnie. Na takim rozwiązaniu korzysta również klient końcowy. Im więcej jest bowiem podmiotów, które świadczą usługi związane z rejestracją i obsługą domen krajowych, tym rywalizacja o klienta jest bardziej zaciekła, a co za tym idzie, domeny krajowe oferowane są w bardziej przystępnych cenach..

Najważniejsze daty w działalności NASK

Każdy, kto interesuje się działalnością NASK, powinien zapamiętać kilka istotnych dat. W lipcu 1990 roku została ustanowiona domena krajowa .pl. Od tego momentu wszystko się zaczęło. W 1999 roku został wprowadzony abonamentowy system opłat za domeny, który znany jest do dziś. Datą przełomową był styczeń 2011 roku – wówczas zanotowano 2 miliony zarejestrowanych domen krajowych .pl.

Pomoc

Ponad 300 przydatnych porad na temat usług oferowanych przez gnum.pl. Dzięki pomocy zdobędziesz wiedzę, w jaki sposób poruszać się po Panelu klienta. Więcej informacji znajdziesz na pomoc.gnum.pl

Blog

Dawka wiedzy i wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy. Znajdziesz tam informacje o e-biznesie, marketingu czy branży internetowej. Dostępne pod adresem blog.gnum.pl

Panel Klienta

Panel klienta jest kluczowym miejscem dla naszej współpracy. Właśnie w tym miejscu jesteś w stanie zarządzać wszystkimi usługami i produktami. Panel klienta znajdziesz pod adresem panel.gnum.pl

Formularz kontaktowy