Domeny Globalne

Postaw na domeny globalne - nie ograniczaj swojej działalności tylko do jednego regionu! Z tym rozwiązaniem podbijesz świat!

Czym jest domena globalna?

Można śmiało stwierdzić, że domeny globalne najlepiej oddają charakter Internetu – nie ma tu przecież ograniczeń geograficznych czy sztucznych granic, a każdy internauta może błyskawicznie kontaktować się z niemal dowolnym miejscem na świecie. Zdecydowanie najczęściej spotyka się z końcówką .com (pochodzi ona od angielskiego słowa „commercial”, co wskazuje na jej standardowe przeznaczenie dla celów biznesowych), jednak różne organizacje stopniowo rozszerzały i nadal rozszerzają tę listę, wprowadzając do niej alternatywne rozszerzenia, jak .net (podmioty związane z Internetem), .org (organizacje, grupy, stowarzyszenia), .edu (portale związane z szeroko rozumianą edukacją) i wiele innych.

Domeny globalne to podstawa dla tych osób, które chcą zyskać dobre zasięgi i prowadzić swoją stronę internetową na jak najszerszą skalę. Warto zaznaczyć, że w zakres domen globalnych wlicza się również tą o bardziej lokalnym charakterze, jak rozszerzenie .eu, dostępne dla mieszkańców krajów europejskich.

Domeny globalne to szansa na rozwój Twojej firmy. Pozwalają stworzyć przestrzeń w sieci dla klientów z całego świata. Podkreślają prestiż przedsiębiorstwa i jego przewagę nad konkurencją. Dostępne są także dla osób fizycznych.
 • 1. Popularność

  Wybierz domenę, która cieszy się największą rozpoznawalnością i to niezależnie od szerokości geograficznej. Domeny z końcówką com są popularne w Europie, Azji, Australii, Afryce i na obszarze obu Ameryk! Zyskaj dzięki temu przewagę nad konkurencją i zacznij ekspansję na światowy rynek.

 • 2. Rozwój

  Inwestując w domenę globalną, stawiasz na rozwój swojej firmy. Wyjdź poza lokalny obszar działalności i zacznij pozyskiwać klientów z całego świata! Niech granice poszczególnych państw nie ograniczają potencjału drzemiącego w Twojej firmie. Mierz wysoko, a zajdziesz dzięki temu jeszcze wyżej!

 • 3. Uniwersalność

  Domeny globalne to doskonałe rozwiązanie zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Mogą z nich korzystać małe i duże firmy o różnym profilu działalności. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby pod domeną globalną założyć poczytnego bloga, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na międzynarodowym gronie czytelników!

 • 4. Różnorodność

  Możesz zdecydować się na jedną z pięciu domen globalnych! Masz do wyboru: .com, .net, .org, biz, .info. Wszystkie te domeny, to domeny najwyższego poziomu. Taka różnorodność znacznie zwiększa szansę na to, że Twój wymarzony adres internetowy wciąż pozostaje wolny! Zarejestruj go jak najszybciej!

 • 5. Zasięg międzynarodowy

  Domena globalna pozwala dotrzeć nie tylko do odbiorców krajowych, lecz również daje szansę na zdobycie klienta międzynarodowego. Wypłyń na szerokie wody! Nawet jeżeli póki co ograniczasz się wyłącznie do działania na terenie kraju, nie wiesz, co przyniesie przyszłość! Domena globalna to szansa na większy zasięg.

 • 6. Oryginalność

  Większość zarejestrowanych domen w Polsce, to domeny krajowe. Jeżeli nie chcesz podążać za schematami utartymi przez Twoją konkurencję, wybierz rozwiązanie alternatywne. Wyróżnij się na tle innych firm i zainwestuj w domeny globalne! Sam wyznacz ścieżkę, która doprowadzi Twoją firmę do międzynarodowego sukcesu!

CENNIK DOMEN GLOBALNYCH

REJESTRUJ I ODNAWIAJ DOMENY GLOBALNE W NAJLEPSZEJ CENIE

 • DOMENA .COM
  PLN 55

  /rok

  Odnowienie 77 zł Transfer 77 zł Cesja 0 zł
  Zarejestruj
 • DOMENA .BIZ
  PLN 55

  /rok

  Odnowienie 77 zł Transfer 77 zł Cesja 0 zł
  Zarejestruj
 • DOMENA .NET
  PLN 55

  /rok

  Odnowienie 77 zł Transfer 77 zł Cesja 0 zł
  Zarejestruj
 • DOMENA .ORG
  PLN 55

  /rok

  Odnowienie 77 zł Transfer 77 zł Cesja 0 zł
  Zarejestruj

Czym jest domena globalna?

Historia domen globalnych sięga lat 80. ubiegłego wieku. Pierwsze domeny globalne są dostępne dla użytkowników już ponad trzydzieści lat. Do najstarszych domen globalnych zaliczyć należy domeny .com, .net oraz .org. Każda z nich w swym założeniu miała mieć nieco inne przeznaczenie, a konkretniej – możliwość ich rejestracji miała być skierowana do grupy odbiorców o konkretnym profilu. Wszystko po to, aby w przestrzeni internetowej zachować porządek.

Domeny globalne – najważniejsza cecha

Jaka jest najważniejsza cecha domen globalnych? Dostęp do nich ma każdy użytkownik, niezależnie od tego, w jakim regionie świata się znajduje. Domeny globalne nie są bowiem bezpośrednio (ani nawet pośrednio) powiązane z żadnym państwem czy regionem geograficznym (jak np. domena europejska .eu, która jest przypisana do wspólnoty krajów europejskich).

Czy są jakieś ograniczenia przy rejestracji domen globalnych?

Tak, trzeba liczyć się z występowaniem pewnych ograniczeń przy rejestracji domen globalnych. Są pewne rozszerzenia, które zostały zarezerwowane dla konkretnych podmiotów. I tak na przykład, żaden podmiot, który nie jest instytucją rządową, nie może zarejestrować domeny globalnej .gov. Podobnie jest także przy domenie .mil, która została zarezerwowana tylko i wyłącznie dla podmiotów wojskowych. Jeżeli nie ma ograniczeń co do konkretnego rozszerzenia, to domenę taką mogą zarejestrować zarówno podmioty biznesowe, jak i klienci indywidualni. Katalog domen globalnych jest obecnie bardzo szeroki, znajdują się wśród nich domeny takie jak np. .link, .beer, czy .show.

Dla kogo jest domena globalna?

Oferta na dzierżawę domen globalnych skierowana jest do różnorodnych podmiotów. Domenami globalnymi mogą zainteresować się zarówno firmy (o nieograniczonym profilu prowadzonej działalności gospodarczej), jak i użytkownicy indywidualni. Możliwość rezerwacji i dzierżawy domeny globalnej uzależniona jest od prawidłowego wypełnienia formularza rejestracyjnego, w którym trzeba wpisać wszystkie niezbędne dane.

Postaw na szeroki zasięg swojej witryny

O rejestrację domeny globalnej mogą pokusić się wszyscy użytkownicy, którym zależy na tym, aby ich przekaz, który zamieszczą w przestrzeni internetowej, dotarł do jak najszerszego grona odbiorców. Domeny globalne nie są polecane dla podmiotów prowadzących działalność na lokalnym rynku, lecz dla takich, którym zależy na kliencie globalnym. Niewątpliwą zaletą domen globalnych jest to, że są rozpoznawalne na całym świecie. Trzeba pamiętać o tym, że im do większej liczby użytkowników trafi strona, tym ruch na niej będzie większy.

Buduj prestiż firmy

Domeny globalne niewątpliwie kojarzą się z prestiżem. Końcówka .com w adresie internetowym to domena przypisana do największych marek i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa na całym globie. Nawet jeżeli Twoja dotychczasowa skala działalności jest na znacznie mniejszą skalę, to nie znaczy, że nie możesz mieć ogromnych aspiracji! Domeny globalne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto mierzy wysoko i poważnie myśli o rozwoju swojej działalności i chce dotrzeć do klienta międzynarodowego.

Dlaczego warto posiadać domenę globalną?

Domeny globalne, to domeny najwyższego poziomu (Top-Level Domain). Już sam ten fakt świadczy o ich prestiżu. Powodów, aby zarejestrować domenę globalną, jest jednak o wiele więcej.

Wybierz rozwiązanie, które jest popularne

Jeżeli chcesz dołączyć do grona osób, które postawiły na najpopularniejsze domeny, to domeny globalne będą doskonałym pomysłem. Co więcej, są one popularne nie tylko w naszym kraju, lecz także na całym świecie. Kolejny ich plus, to rozpoznawalność, a przez to też i uniwersalność. Niezależnie czy ktoś mieszka w USA, Polsce czy zamieszkuje któryś z krajów afrykańskich – domenę globalną rozpozna natychmiast!

Zainwestuj w rozwój firmy

Decydując się wyłącznie na domenę krajową (np. domenę z końcówką .pl), znacznie ograniczasz sobie pole działania. Domena krajowa jest strzałem w dziesiątkę, jeżeli planujesz z ofertą docierać wyłącznie do polskiego klienta. Gdy jednak zależy Ci na tym, aby znacznie rozszerzyć zasięg swojej działalności, to w takim przypadku wybierz którąś z domen globalnych. Taka decyzja może zaprocentować w przyszłości, gdy będziesz szukać bodźca do rozwoju swojej firmy.

Międzynarodowy zasięg – gra warta świeczki

O klienta międzynarodowego możesz walczyć jedynie wówczas, gdy postarasz się zdobyć wysokie pozycje w wyszukiwarce, na frazy, których ów klient będzie poszukiwał. Jednak nie tylko to się liczy. Jest duże prawdopodobieństwo, że międzynarodowy zasięg Twojego serwisu zostanie ograniczony, jeżeli będziesz miał wyłącznie domenę krajową. Jeżeli potencjalny klient, np. z Niemiec, zobaczy serwis z domeną krajową .pl, to nasunie mu się automatyczne skojarzenie, że oferta Twojej firmy kierowana jest wyłącznie na rynek polski.

Większe możliwości przy wyborze domeny

Rynek domen krajowych coraz bardziej się kurczy, a co za tym idzie, coraz mniej nazw jest wolnych do rejestracji. Jeżeli interesuje Cię jakaś popularna nazwa serwisu internetowego, a niestety jest ona zajęta w domenie krajowej, to sprawdź dostępność w domenach globalnych – istnieje spora szansa, że będzie wolna i wówczas będziesz mógł ją zarejestrować.

Kto jest odpowiedzialny za główną obsługę domen globalnych i kim jest iCANN

Domeny globalne możesz zarejestrować na podobnych zasadach co domeny krajowe u większości operatorów. Jednak to nie oni są odpowiedzialni za główną obsługę domen globalnych. Obowiązek ten spoczywa na ICAAN. Jest to Internetowa Korporacja ds. Nadania Nazwy i Numerów. Angielska nazwa tej organizacji brzmi The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers. Powstała w 1998 roku.

Nad czym piecze trzyma ICANN?

Zadania, jakie stawia przed sobą ICANN, są niezwykle odpowiedzialne. Należy do nich nie tylko główna obsługa domen globalnych (między innymi przyznawanie nazw domenom internetowym oraz ustalanie struktury domen internetowych), lecz także nadzorowanie funkcjonowania serwerów DNS i to w ujęciu globalnym. Swoje funkcje organizacja ta przejęła od rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

ICANN weryfikuje dzierżawców domen

Na ICAAN spoczywa ogromna odpowiedzialność, z tego też tytułu, organizacja dokłada wszelkich starań, aby zapewnić jak najwyższe standardy obsługi domen globalnych. Co do zasady (z pewnymi wyjątkami), domenę globalną może zarejestrować każdy – i użytkownik prywatny, i organizacja non-profit i podmiot gospodarczy (bez względu na wielkość czy rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej). Warunek rejestracji domeny globalnej jest jednak jeden – trzeba prawidłowo wypełnić formularz rejestracyjny podając w nim prawdziwe dane.

Zdarzają się przypadki, kiedy to ICAAN wysyła do dzierżawcy domeny globalnej wiadomość e-mail z prośbą o weryfikację danych podanych w formularzu rejestracyjnym. Takiego maila można otrzymać również od operatora domeny. W przypadku, gdy nie zostanie potwierdzona tożsamość dzierżawcy, mogą wystąpić przerwy w dostępie do wykupionej usługi.

Chcąc mieć pewność, że nie wystąpią żadne problemy w ciągłości funkcjonowania domeny, podaj podczas rejestracji adres e-mail, z którego korzystasz najczęściej. Wówczas, zorientujesz się, kiedy ICAAN wyśle do Ciebie maila z prośbą o potwierdzenie danych. Dzięki temu unikniesz przerw w dostępie do domeny.

Pomoc

Ponad 300 przydatnych porad na temat usług oferowanych przez gnum.pl. Dzięki pomocy zdobędziesz wiedzę, w jaki sposób poruszać się po Panelu klienta. Więcej informacji znajdziesz na pomoc.gnum.pl

Blog

Dawka wiedzy i wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy. Znajdziesz tam informacje o e-biznesie, marketingu czy branży internetowej. Dostępne pod adresem blog.gnum.pl

Panel Klienta

Panel klienta jest kluczowym miejscem dla naszej współpracy. Właśnie w tym miejscu jesteś w stanie zarządzać wszystkimi usługami i produktami. Panel klienta znajdziesz pod adresem panel.gnum.pl

Formularz kontaktowy